Wielka inwestycja w Dzierżoniowie

W dniu 4 lutego 2020 r. zawarta została umowa, na podstawie której  koreańska firma LS EV Poland, działająca w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  „INVEST-PARK”, kupiła od WSSE grunt, na którym realizowany będzie bardzo duży projekt inwestycyjny: produkcja modułów dla branży elektromobilnej. Inwestycja będzie realizowana w nowo wybudowanych halach na nieruchomości o powierzchni 9,8 ha, a łączna wartość przedsięwzięcia to bez mała  170 mln zł. To największa inwestycja w Dzierżoniowie od wielu lat.

Firma LS EV Poland otrzymała decyzję o wsparciu, ponieważ nowa inwestycja spełnia kryteria ilościowe zgodnie z przepisami o pomocy publicznej oraz kryteria jakościowe dla sektora przemysłowego, w tym kryterium zrównoważonego rozwoju gospodarczego oraz kryterium zrównoważonego rozwoju społecznego.

Koreańska grupa LS uruchomiła w maju 2019 r. w dzierżoniowskiej podstrefie dwie fabryki: LS Cable & System Poland – produkującą kable światłowodowe oraz LS EV Poland zajmującą się produkcją części samochodowych, w tym podzespołów elektronicznych do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Działanie zakładu i podejmowane ostatnio decyzje są częścią strategii grupy LS w ramach aktywnego realizowania programu związanego z rozwojem elektromobilności.

W skali całego kraju, Dolny Śląsk powoli staje się potentatem branży elektromobilnej. Z miesiąca na miesiąc przybywa tego typu inwestycji. Wpływa na to korzystna lokalizacja, doskonała infrastruktura, położenie geograficzne, wyspecjalizowani pracownicy, a także już obecni na terenie  WSSE inwestorzy z branży elektromobilnej i motoryzacyjnej.

Na zdjęciu od prawej: dr Piotr Sosiński – Prezes Zarządu  WSSE „INVEST-PARK”, Dongwook Lee – Prezes Zarządu LS EV Poland, Dariusz Kucharski – Burmistrz Dzierżoniowa oraz Kamil Zieliński – Wiceprezes Zarządu  WSSE „INVEST-PARK”

PODZIEL SIĘ