Tauron sponsorem Dusznik Areny. Umowę podpisano w obecności premiera

http://24klodzko.pl/

W sobotę, 8 lutego na obiekcie biathlonowym na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, podpisana została umowa sponsoringu tytularnego pomiędzy Tauron Energia Polska i Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Od tej pory Duszniki Arena będzie nazywać się Tauron Duszniki Arena.

Umowę sponsorską podpisano tuż przez zaczynającymi się tego dnia zawodami Tauron Biathlon Cup 2020. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, jakie wynegocjowaliśmy. Są to bardzo dobre warunki i jest to współpraca na długi czas – powiedział burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski, nie ujawniając jednak szczegółowych zapisów umowy. Podkreślił jednak, że MOKiS, który zarządza obiektem na Jamrozowej Polanie, ma być rozliczany z efektów marketingowych. – To, na co Miejski Ośrodek Kultury będzie wydawał pieniądze na pewno będzie związane z Areną i wydarzeniami tutaj.

Podpisanie umowy sponsora tytularnego dla Tauron Duszniki Arena odbyło się przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego, który podkreślił, że to wydarzenie pokazuje, jak dużo można zdziałać dzięki współpracy. – Cieszę przede wszystkim, że pokazujemy poprzez współpracę rządu i samorządu, jak dużo dobrego może ona przynieść i dla mieszkańców i dla sportu i dla zdrowia. Mam nadzieję, że dzięki temu torowi biathlonowemu przełamiemy wkrótce dominację francusko-norweską w biathlonie – powiedział premier.

Duszniki-Zdrój od trzech lat szukały sponsora strategicznego dla wyremontowanego w 2017 roku obiektu biathlonowego. Koszt jego modernizacji wyniósł 18 mln zł, a miasto zdobyło na to dofinansowanie m.in. z Ministerstwa Sportu i samorządu województwa dolnośląskiego.

Na wydarzeniu obecni byli: premier Mateusz Morawiecki, Filip Grzegorczyk – prezes zarządu Tauron Polska Energia, Michał Dworczyk – szef kancelarii premiera, posłowie PiS z regionu wałbrzyskiego: Ireneusz Zyska i Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, medalistka olimpijska w biathlonie Weronika Nowakowska, a także samorządowcy z powiatu kłodzkiego. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki odwiedził Złoty Stok i Kamieniec Ząbkowicki, a po spotkaniu w Dusznikach pojechał na kolejne – w Niemczy.

źródło: 24klodzko.pl/

PODZIEL SIĘ