Jaka będzie kampania Kidawy-Błońskiej? Schetyna: Ofensywna, otwarta, optymistyczna i skuteczna

schetyna4.png

O czym mówił Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej w Środzie Śląskiej? Były szef PO ogłosił rozpoczęcie kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Dolnym Śląsku. Schetynie towarzyszył Sebastian Burdzy Wicestarosta Średzki i poseł Michał Jaros szef kampanii. Nikt nie mówił o programie kandydatki na prezydenta RP Platformy Obywatelskiej.

Marszałek Kidawa-Błońska musi przyjechać do Środy Śląskiej. Aż 150 mieszkańców powiatu średzkiego podpisało się pod jej zaproszeniem – oznajmił zadowolony Schetyna – „żeby porozmawiać o problemach miasta i województwa dolnośląskiego”. Mniej więcej w tym duchu przebiegła konferencja. Politycy powtórzyli znane już wszystkim grzechy cudze i poprosili wszystkich mieszkańców powiatu o włączenie się do współpracy przy kampanii wyborczej kandydatki Koalicji Obywatelskiej.

Rozwiązywanie problemów to będzie główne zajęcie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej a sam kampania będzie inna od pozostałych, zapewniał Schetyna.

Zwłaszcza od partyjnej prezydentury Andrzeja Dudy, którą widzimy od ponad czterech lat. Jaka jest rola głowy państwa, żebyśmy mogli mówić, że wspólnie rozwiązujemy ważne problemy, wspólnie podkreślamy wagę lokalnego samorządu ale też chcemy dobrej współpracy, nie partyjnych różnic, nie konfliktów ale tego, żebyśmy mogli powiedzieć, że rozwiązujemy ważne problemy mieszkańców. Bo po to jest polityka i po to są politycy i Małgorzaty Kidawa-Błońska jest najlepszą osobą, która w dobry sposób: otwarty, optymistyczny, bardzo konkretny i taki obecny między mieszkańcami będzie prowadzić tę kampanię. I te pięć lat prezydentury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej będzie wyglądać tak, jak jej kampania. W sposób ofensywny, otwarty, optymistyczny ale skuteczny.

PODZIEL SIĘ