ZA POMOCĄ USŁUGI TWÓJ E-PIT MOŻNA ROZLICZYĆ SIĘ Z FISKUSEM PRZEZ INTERNET

Z rozliczenia, które przygotowuje administracja skarbowa, mogą skorzystać osoby, które rozliczają PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38, ale z wyjątkiem podatników prowadzących działalność gospodarczą. Otrzymując takie wstępne rozliczenie, należy sprawdzić kilka rzeczy.

– Przede wszystkim czy są to wszystkie przychody, które podatnik otrzymał w danym roku, bo nie wszyscy płatnicy mogli złożyć PIT-y 11, do Urzędu Skarbowego wysłać, czy prawidłowo jest wysokość kosztów, w szczególności jeżeli podatnik stosuje podwyższone koszty uzyskania przychodów – pięćdziesięcioprocentowe, czy został zachowany limit tych kosztów, czy podatnik go nie przekroczył – wskazała Małgorzata Słomka, doradca podatkowy

Podatnik powinien także zweryfikować kwoty składek i sprawdzić, czy ma prawo do stosowania ulg.

– Podatnik powinien sprawdzić wstępnie przygotowane zeznanie. Jest to oczywiście jego prawo, nie obowiązek. Może sprawdzić i zaakceptować, może też wprowadzić poprawki do tego zeznania – powiedziała Małgorzata Słomka.

Z fiskusem można się rozliczyć także za pomocą internetu, w tym usługi Twój e-PIT. Z pośród złożonych w ubiegłym roku blisko 20 mln rozliczeń, ponad 16 mln wpłynęło przez internet, w tym 7 mln za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. W przypadku nieuiszczenia podatków w terminie, od następnego dnia naliczane są odsetki za zwłokę. Osoby, które nie ukończyły 26. roku życia, obowiązuje tzw. zerowy PIT. To oznacza, że są zwolnione z podatku.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ