Oławscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży puszki z pieniędzmi zbieranymi na leczenie chorej Tosi

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Oławscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież puszki charytatywnej wystawionej w jednym z oławskich sklepów, do której zbierano pieniądze na leczenie ciężko chorego dziecka. Obaj odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

W wyniku działań operacyjnych policjantów Wydziału Kryminalnego zatrzymano dwóch sprawców kradzieży puszki, do której zbierano pieniądze na leczenie chorego dziecka. W puszce znajdowało się kilkaset złotych. Były to pieniądze zbierane przez ludzi dobrej woli z przeznaczeniem na kosztowną terapię w USA dla trzymiesięcznej Tosi walczącej o życie z powodu ciężkiej choroby – rdzeniowego zaniku mięśni.

Czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego oławskiej komendy doprowadziły do ustalenia dwóch sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Oławie w wieku 16 i 18 lat, którzy w dniu kradzieży otrzymali przepustki na wyjazd do domu z okazji ferii zimowych. Jak ustalili policjanci, podejrzani w drodze na PKP wstąpili do sklepu, z którego ukradli puszkę. Tuż po kradzieży wydali wszystkie pieniądze.

Starszemu ze sprawców przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Losem 16-latka zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: KPP w Oławie

PODZIEL SIĘ