Znany dominikanin deklaruje, że zagłosuje na Hołownię: „Ale będzie jatka!”

adam szustak.jpg
Ojciec Adam Szustak w swoim programie Q&A na youtubowym kanale „Langusta na palmie” przyznał, że w tym roku po raz pierwszy pójdzie na wybory i zagłosuje na Szymona Hołownię.

Ojciec Adam Szustak to znany dominikanin, którego kanał ewangelizacyjny w serwisie You Tube od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i posiada 600 tys. subskrybentów.

W jednym z odcinków Q@A  „Hołownia, jak się zaczęła Langusta?” został zapytany o opinię na temat kandydatury w wyborach prezydenckich Szymona Hołowni. „Ma ojciec jakieś zdanie na temat Szymona Hołowni?”. – napisał jeden z internautów.

Odpowiedź dominikanina była zaskakująca. Przyznał, że dotąd nie uczestniczył w wyborach, bo dotychczasowi kandydaci nie spełniali jego oczekiwań. Zadeklarował jednak, że  w tym roku uczyni to po raz pierwszy od 23 lat i zapowiedział, że zagłosuje na Szymona Hołownię. „Powiedziałem to, ja ksiądz katolicki Adam Szustak, powiedziałem to! Uwaga, to nie znaczyło, to co część z was sobie pomyślała, że znaczyło…” – zaznaczył.

– Bardzo się cieszę, że Szymon startuje na prezydenta. Szczerze mu współczuję, bo to co on sam sobie zrobił tą decyzją, a to co zrobił swojej rodzinie… on musi mieć bardzo odważną żonę, no jest w końcu pilotem, więc musi być odważna… W ogóle wielki szacun dla Szymona…” mówił.

Według Szustaka działania Szymona Hołowni  przyniosą przyniesie dużo dobra. „Takie jest moje zdanie na temat Szymona Hołowni. Nikomu nic do tego. W takim sensie proszę tego nie interpretować tak jak tego nie powiedziałem, nikogo do tego nie zachęcam. Moje Adamowo Szutakowe zdanie: idę w tym roku po raz pierwszy na wybory…” – zadeklarował. I dodał: „Ale będzie jatka, pewnie będzie jatka!”.

Deklaracja Szustaka jest o tyle zaskakująca, że poglądy i proponowane przez Hołownię rozwiązania stoją w rażącej sprzeczności z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Szymon Hołownia bezwzględnie popiera utrzymanie tzw. „kompromisu aborcyjnego ”

Kandydat na prezydenta krytykuje także uchwały samorządów występujących w obronie rodziny, które jego zdaniem mają one być wymierzone w środowisko LGBT. Hołownia popiera także metodę in vitro.

Źródło: Pch24.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ