Pierwszy zgon w Europie… We Francji zmarł chory na koronawirusa!

We Francji zmarł 80-letni chiński turysta, zarażony koronawirusem. To pierwszy zgon z powodu tego wirusa w Europie i pierwszy poza Azją. W Tajlandii do 34 wzrosła liczba osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa.

Jak poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia, mężczyzna od kilku tygodni przebywał w jednym z paryskich szpitali.

Na całym świecie zarejestrowano dotąd przeszło 66 tysięcy przypadków koronawirusa, z czego zdecydowaną większość w Chinach. Zmarło ponad półtora tysiąca chorych, w tym jedna osoba w Japonii, jedna na Filipinach i we Francji.

Z koronawirusem walczy również Tajlandia. Odnotowano tam kolejny przypadek zakażenia.

Chora to 35-letnia kobieta, będąca członkiem personelu medycznego. Koronawirusem zaraziła się w wyniku kontaktu z pacjentem – sprecyzował na konferencji prasowej dyrektor departamentu kontroli zachorowań w resorcie zdrowia Suwanchai Wattanayingcharoenchia.

Do tej pory czternaścioro osób, u których tajlandzkie służby medyczne zdiagnozowały ciężkie zapalenie płuc, wywoływane przez nowego koronawirusa, wyzdrowiało i wróciło do domów.

W Tajlandii nie odnotowano do tej pory przypadku śmiertelnego zakażenia koronawirusem, którego epidemia wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei środkowych Chinach.

Według najnowszych danych bilans ofiar śmiertelnych w Chinach kontynentalnych wzrósł do 1523, całkowita liczba zakażonych wirusem, w tym głównie w Hubei, wynosi 66 492, a wyleczonych 8096.

Poza Chinami kontynentalnymi liczba osób zakażonych koronowirusem wynosi ok. 600, spośród których trzy zmarły – w Hongkongu, Japonii i na Filipinach. Najwięcej zakażonych jest w Japonii – 259, Singapurze – 67 i właśnie w Tajlandii. Koronawirusa wykryto w ok. 30 krajach.

Źródło: PAP, IAR, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ