Jest i on! Owsiak atakuje prezydenta: Nie dba o zdrowie Polaków

yutube
Lider i założyciel WOŚP. Jerzy Owsiak oskarżył prezydenta Andrzeja Dudę o to, że nie dba o zdrowie Polaków. Podobnie jak politycy opozycji, lider WOŚP postanowił wykorzystać kwestię onkologii do uderzenia w głowę państwa oraz rząd Prawa i Sprawiedliwości.

– Pan prezydent nie dba o zdrowie Polaków. Chciałbym, żeby to zawetował, ale tego nie zrobi-stwierdził organizator Pol’and’Rock Festival w rozmowie z TVN24, odnosząc się do ustawy w sprawie rekompensaty dla mediów publicznych.

Jak wskazał Jerzy Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 27 lat swojego istnienia zebrała zaledwie połowę sumy, która ma trafić do mediów publicznych. Gość TVN24 dodał, że WOŚP na onkologię wydała 133 mln zł, natomiast za 2 miliardy można nawet budować szpitale.

W ocenie lidera WOŚP, tylko argumenty o zamykanych oddziałach szpitalnych w całej Polsce mogą skłonić prezydenta do zawetowania ustawy.

Jednocześnie Jerzy Owsiak zaatakował głowę państwa za… strategię onkologiczną.

– Mamy gigantyczne kolejki. Brakuje 60 tysięcy lekarzy w Polsce. Mówmy o 2 miliardach a nie 5, które są gdzieś zapisane w pamięci- stwierdził, dodając, że ta strategia „nie działa”.

– Proszę zawetować tę ustawę. Ja na to liczę, miliony Polaków na to liczą-zaapelował do prezydenta założyciel WOŚP.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ