Polska prześcignęła Portugalię pod względem dochodu na mieszkańca

W poziomie PKB na mieszkańca jesteśmy już wyżej niż Portugalia – wynika z nowych danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego. To oznacza, że w końcu dołączyliśmy do peletonu państw Europy zachodniej – czytamy na money.pl.

Jaj pisze wtorkowa „Rzeczpospolita”, to drugi, po Grecji, kraj zaliczany do zachodniej Europy, który udało nam się wyprzedzić. W przypadku Grecji zadecydował jednak bezprecedensowy regres gospodarczy, do jakiego doszło tam w ostatnich latach. Dlatego dopiero wskoczenie nad Portugalię możemy uznać za dołączenie do peletonu zachodnich krajów z wysokim poziomem życia.

Jak zauważa gazeta, wyprzedzenie Portugalii nie jest przypadkiem i Lizbonie raczej trudno będzie w najbliższych latach z powrotem wysforować się przed Warszawę. Wszystko dlatego, że Polska gospodarka – nawet mimo zapowiadanego spowolnienia – ma rozwijać się w tempie 3,1 proc., podczas gdy Portugalia – jedynie w tempie 1,6 proc.

Teraz czeka nas przeskoczenie Włochów, do których szybko się zbliżamy.

Polska od 4 lat stała się silnym państwem, o mocnej i stabilnej gospodarce co przyczynia się do tego, że stale się rozwija.

Źródło: money.pl/Rzeczpospolita, telewizjarepublia.pl

PODZIEL SIĘ