Koronawirus we Włoszech! Wzrasta liczba ofiar

Do 12 wzrosła w środę liczba zmarłych na skutek zakażenia koronawirusem – podała włoska Obrona Cywilna. Zanotowano pierwszy zgon w regionie Emilia-Romania. W szpitalu w Piacenzy zmarł pochodzący z Lombardii 70-letni mężczyzna. Dotąd w kraju zarejestrowano 374 zakażenia. Przypadki koronawirusa stwierdzono już w 10 z 20 regionów Włoch.

Najwięcej przypadków koronawirusa notuje się w Lombardii na północy Włoch. Ich liczba zwiększyła się tam do 258 – ogłosił szef władz regionalnych Attilio Fontana.

Wśród zakażonych jest tam czworo dzieci, co jest kolejnym nowym elementem w przebiegu zachorowań we Włoszech. U większości chorych w kraju infekcja ma łagodny przebieg – podkreślono.

Nowy koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys.

W Europie największa epidemia ma obecnie miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach, Lombardii i Wenecji Euganejska, gdzie odnotowano ponad 323 zakażenia i 11 zgonów.

We wtorek Austria, Chorwacja i Szwajcaria potwierdziły swoje pierwsze przypadki zakażenia Covid-19, w środę nowe przypadki zgłosiły Hiszpania i Francja. Większość zainfekowanych osób w krajach europejskich odwiedziła w ostatnim czasie Włochy.

Źródło: PAP/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ