Prezydent: zwracam się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie posiedzenia izby ws. koronawirusa

materiały prasowe
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zwróci się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o pilne zwołanie specjalnego posiedzenia izby ws. koronawirusa po to, aby rząd udzielił informacji całemu społeczeństwu.

W środę odbyło się spotkanie w związku z koronawirusem, w którym wzięli udział prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

„Podjąłem decyzję, że jeszcze dzisiaj zwrócę się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie w trybie możliwie najpilniejszym specjalnego posiedzenia Sejmu po to, aby rząd udzielił informacji całemu społeczeństwu” – poinformował Duda.

Prezydent chce, aby na otwartym posiedzeniu Sejmu udzielone zostały informacje o tym, „jaka jest dzisiaj sytuacja w związku z szerzącą się w Europie już epidemią zachorowań wywołanych koronawirusem, jakie działania zostały podjęte oraz w jaki sposób zabezpieczamy Polaków, aby w jak najmniejszym stopniu – gdyby taka sytuacja się zdarzyła – ten wirus dotknął nasz kraj”.

„Poprosiłem, żeby te działania zostały podjęte i żeby już zaczęto się przygotowywać do tego, by to posiedzenie mogło nastąpić” – powiedział Duda,

Prezydent wyraził nadzieję, że marszałek Sejmu zwoła takie posiedzenie „w szybkim tempie”.(

Źródło: PAP/ telewizjarepublia.pl

PODZIEL SIĘ