Teatr Polski zacznie realizować wizję dwóch dyrektorów

foto Janusz Wolniak

Decyzje zapadły. Teatr Polski nadal będzie miał trzy sceny. 5-letnie kontrakty zostały podpisane. Teatr Polski od 1 marca br., zacznie realizować wizję dwóch dyrektorów. Jacek Gawroński będzie odpowiadał za administrowanie, natomiast Jan Szurmiej za poziom artystyczny.

Ogłosił to dzisiaj marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski

Zarząd podjął decyzję, że z dniem 1 marca powołuje pana Jacka Gawrońskiego na dyrektora Teatru Polskiego. Zgodnie z uzgodnieniami, jakie zawarliśmy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisko wicedyrektora jest powołany pan Jan Szurmiej. Ten tandem będzie prowadził Teatr Polski.

O kandydatach nieco już wiemy.

Jacek Gawroński to wykładowca akademicki, śpiewak operowy i aktor, a w latach 2008–2015 dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego. Wcześniej zawodowo związany z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu oraz wrocławską Operą.

Jan Szurmiej ma w swoim dorobku ponad 100 realizacji reżyserskich, a także wiele ról filmowych i telewizyjnych. Był aktorem Teatru Pantomimy Gest we Wrocławiu, a w latach 1971–1991 związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Związany zawodowo Operetką Wrocławską, a także Operetką Warszawską oraz Teatrem Żydowskim w Warszawie. Był również dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Niezależnych Autorów Radiowych i Telewizyjnych SNART w Warszawie oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze.

PODZIEL SIĘ