Nie żyje żona śp. premiera Jana Olszewskiego

znicze.jpg

Wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON Antoni Macierewicz, który przyjaźnił się ze zmarłym w lutym ubiegłego roku śp. premierem Janem Olszewskim przekazał w mediach społecznościowych smutną informację.

– Dziś nad ranem zmarła Marta Olszewska z domu Miklaszewska, żona śp. premiera Jana Olszewskiego i matka działacza niepodległościowego Marka Majle- napisał polityk.

– Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Polonia Restituta przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w 2007 roku została członkiem Kapituły Orderu. Była wybitną dziennikarką m. in. „Tygodnika Solidarność” i prasy podziemnej, działaczką opozycji niepodległościowej, autorką sprawozdań z procesów robotników z Ursusa, morderców błogoslawjonego ks. Jerzego Popiełuszki, pierwszego wywiadu z płk. Ryszardem Kuklińskim- nakreślił życiorys zmarłej.

– Żegnamy Cię Marto. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie- zakończył swój wpis Antoni Macierewicz.

Marta Olszewska urodziła się w 1932 r. Była prawnuczką Walentego Miklaszewskiego. Pracowała jako dziennikarka, publikowała w prasie podziemnej, a także m.in. w „Tygodniku Solidarność”. W stanie wojennym została zwolniona z pracy z zakazem publikowania.

Źródło: Facebook, media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ