Na alei Jana III Sobieskiego będą bariery energochłonne. Interwencja radnego Kurczewskiego

radni.jpg

Miasto na łuku al. Jana III Sobieskiego w pobliżu salonu samochodowego, jeszcze w tym roku zamontuje bariery energochłonne. Część kierowców na tym odcinku, z dozwolonej 70 km/h często zwiększa prędkość o kilkadziesiąt kilometrów, dochodzi do stłuczek i wypadków śmiertelnych.

Wskutek interwencji radnego PIS Michała Kurczewskiego zwiększy się bezpieczeństwo na Alei. Radny zaproponował montaż barier i wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości.

Jak wynika z pisma Dyrektor Departamentu Joanny Urbanek drogowcy do końca bieżącego roku wykonają prace.

Uprzejmie informuję, że w roku bieżącym planowane jest zamontowanie dodatkowych barier w pasie rozdziału jezdni na odcinku pomiędzy mostami Bolesława Krzywoustego a salonem samochodowym Opel.

Urząd Miejski Wrocławia wystąpi do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z wnioskiem o objęcie odcinkowym pomiarem prędkości przedmiotowego fragmentu al. Jana III Sobieskiego.

Informuję także, że Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wystąpił do właściciela urządzeń – spółki TAURON Dystrybucja Serwis – o stosowanie przy wymianie latarni w tym rejonie słupów o wyższym poziomie tzw. bezpieczeństwa biernego konstrukcji.

PODZIEL SIĘ