Radny Kilijanek dowiedział się kto płaci za reklamy prezydenta Jacka Sutryka

Dlaczego sprawy dotyczące mieszkańców Wrocławia omawiane są w trzebnickiej prasie, kto finansuje reklamy i co wspólnego ma prezydent Jacek Sutryk, spółka ARAD S.A. i 30 udziałowców, którymi są dolnośląskie samorządy?

Zgodnie z odpowiedzią Urzędu Miejskiego na interpelację radnego Andrzeja Kilijanka w sprawie reklam prezydenta Jacka Sutryka w tygodniku trzebnickim (nr 17 z dnia 29 kwietnia br.) oraz jego wypowiedzi w portalach społecznościowych dowiadujemy się, że to nie Miasto, ale spółka ARAW S.A., która w całości należy do dolnośląkich samorządów – finansuje reklamy naszego prezydenta.

Z treści przesłanego pisma dowiadujemy się, że nikt z urzędników nie wie, ile reklam zostało wykupionych w celu rozpowszechniania informacji o transmisjach live na portalach społecznościowych, na których prezydent Sutryk przedstawia codziennie raporty. Nieznane są również kwoty reklamowanych treści, ani w jakich innych mediach reklamy zostały wykupione, oprócz – wspomnianej lokalnej prasy „NOWa gazeta trzebnicka – powiatowy tygodnik lokalny”.

Radny Kilijanek zamiast odpowiedzi o zasadność przekazywania informacji o Covid-19 we Wrocławiu wszystkim Dolnoślązakom, został odesłany do statutu spółki. Podano bezpośredni link, na podstawie którego ma doczytać się dlaczego sprawy Wrocławia muszą być promowane w innych powiatach! Wygląda na to, że skoro akcjonariuszami są dolnośląscy samorządowcy a w największym stopniu jest to Gmina Wrocław, to sprawy dotyczące naszego miasta powinny obchodzić kogoś z Malczyc, Prusic, Oławy czy Żmigrodu. Akcjonariusze, czyli pozostałe 29 samorządów, takich możliwości nie mają.

Przed dwoma tygodniami wystosowałem interpelację w sprawie finansowania reklamy
w Nowej Gazecie Trzebnickiej. Sprawą zainteresowały się lokalne media. Niestety komentarz jaki przedstawiciele miasta udzieli dla jednego z portali stoi w sprzeczności z otrzymaną odpowiedzią na interpelację, o której mowa. Różnice przedstawiam w poniższej tabeli – czytamy w interpelacji 

 

PODZIEL SIĘ