Jacek Sutryk: Zadeklarowaliśmy chęć przeprowadzenia wyborów, które będą wyborami bezpiecznymi

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

Prezydenci 10 polskich miast, rozmawiali z wicepremier Jadwigą Emilewicz i sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem o roli samorządów w przeprowadzaniu wyborów. Spotkanie odbyło się  w Warszawie. Był tam również Jacek Sutryk.

Bezpośrednio po zakończeniu rozmów w Urzędzie RM, Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Jaśkowiak, Jacek Karnowski i Jacek Sutryk zorganizowali konferencję prasową przed Kancelarią Premiera. Wszyscy zgodnie orzekli, że organizacja wyborów prezydenckich bez ich udziału nie jest możliwa.

Nareszcie rząd doszedł do wniosku, że trzeba rozmawiać z samorządowcami, wyraził zadowolenie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Ubolewam, że dopiero teraz, bo gdybyśmy ten dialog rozpoczęli wcześniej, zapewne uniknęlibyśmy tego chaosu, który towarzyszył nieodbytym wyborom 10 maja. Być może uniknęlibyśmy niepotrzebnych epitetów.

Dzisiaj, mieliśmy do czynienia z rzeczą bez precedensu! Dwie największe samorządowe korporacje zrzeszające kilkuset samorządowców: wójtów, burmistrzów i prezydentów, jednym głosem wyrażało obawę o kondycję polskiej demokracji. My zadeklarowaliśmy chęć przeprowadzenia wyborów, które będą wyborami bezpiecznymi.

Poruszyliśmy też kwestie ważne dla samorządów, czyli tarczy i konkretnych rozwiązaniach dla naszych miast w ramach tarczy.

Musimy dokonać restartu gospodarki i świadczyć wysokiej jakości usług społecznych, publicznych dla naszych mieszkańców. Spotkanie było w dobrej atmosferze, dzisiaj czekamy na owoce.

PODZIEL SIĘ