Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz we Wrocławiu: Rząd jest gotowy na wszelką pomoc, zarówno wobec małych i dużych przedsiębiorców

Zmiany w zasadach budownictwa społecznego. Teraz rząd dofinansuje budownictwo grantem aż do 80 proc. wartości inwestycji. Środki finansowe będą pochodziły z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dzisiaj zostało podpisane porozumienie pomiędzy Gminą Wrocław a Krajowym Zasobem Nieruchomości, na mocy którego, na 12 działkach budowlanych ruszy budowa nawet kilku tysięcy mieszkań.

W spotkaniu wzięła udział wicepremier Jadwiga Emilewicz. Polityk podkreśliła, że Wrocław jest pierwszym miastem, które zawarło porozumienie, na mocy którego powstanie spółka, która będzie mogła zrealizować przedsięwzięcie a budownictwo mieszkaniowe jest jednym z filarów, dzięki któremu będzie można wrócić na szybką ścieżkę rozwoju gospodarczego.

Rząd jest gotowy na wszelką pomoc, zarówno wobec małych i dużych przedsiębiorców, jak i pomoc wobec gospodarki, co w  czasie pandemii jest szczególną osłoną – jak pokazuje nasz program proinwestycyjny – zaznaczyła minister.

W najbliższym czasie powstaną inicjatywy legislacyjne, które już są w procesie legislacyjnym. Te mieszkania będą mogły powstać ze znaczącym wsparciem budżetu państwa. Zmieniamy zasady dofinansowania budownictwa społecznego. Będziemy je dofinansowywać kwotą – grantem do 80 procent wartości inwestycji. Będą to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Z kolei wojewoda Jarosław Obremski wyraził nadzieję na powstanie nowych miejsc pracy. Z minister Emilewicz rozmawiał również prezydent Wrocławia.

Rozwój budownictwa gminnego, wspieranie projektów mieszkalnych – to wspólny cel Wrocławia oraz Krajowego Zasobu Nieruchomości. O tym rozmawialiśmy od dłuższego czasu z Panią Wicepremier oraz KZN. A zwieńczeniem jest podpisane dziś pierwsze porozumienie z samorządem.

 

 

 

PODZIEL SIĘ