Zoo ponownie otwarte

Od czwartku 21. maja znów będzie można odwiedzać wrocławski ogród zoologiczny. Najlepiej przed wizytą zakupić bilety on-line i dzięki temu przeskoczyć kolejkę. Na odwiedzających będą czekały nowe atrakcje oraz nowi lokatorzy.

Bardzo cieszymy się, że po prawie dwóch miesiącach znów zagoszczą u nas odwiedzający. Ten czas był dla nas bardzo trudny, bo 90 procent naszych kosztów pokrywają przychody z biletów. Nieczynne zoo to wielomilionowe straty – mówi Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław. – Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie nas wsparli czy to kupując bilet na przyszłość czy przekazując darowiznę. Teraz pomóc ogrodowi można zwyczajnie, poprzez wizytę i zakup biletu – dodaje prezes ogrodu zoologicznego.

Zamknięte pawilony i nowe zasady

Na razie w ZOO nie będą odbywały się karmienia pokazowe. Do odwołania pozostają zamknięte następujące pawilony: ptaszarnia (w której do jesieni trwa remont), pawilon nosorożców indyjskich, Sahara, Madagaskar, Szympansy, Małpiarnia, Słoniarnia, Pawilon Norweski i Motylarnia w Terrarium. Ale większość zwierząt będzie można oglądać na wybiegach zewnętrznych.

  • Nieczynna będzie wypożyczalnia wózków, plac zabaw, park linowy i dzieciniec zwierzęcy.
  • W Afrykarium zwiedzający poruszać się będą w jednym kierunku, podobnie jak w innych pawilonach.

Bilety indywidualne najlepiej zakupić wcześniej przez Internet lub w automatach przy zoo. Skróci to czas oczekiwania w kolejce do wejścia.

Bilety rodzinne dostępne będą w kasach, ale w okienkach preferowana będzie płatność kartą. Vouchery należy przed wizyta w ZOO wymienić w Punkcie Obsługi Klienta na bilety.

Według nowych zasad  odwiedzający będą zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych na terenie zoo i przestrzegania zaleceń np. związanych z zachowaniem bezpiecznych dystansów.

Posiadaczom kart rocznych i voucherów zakupionych przed wybuchem pandemii, zoo wydłuży ich termin ważności o 72 dni, czyli o cały okres zamknięcia.

Zoo czynne jest w godzinach od 9. 00 do 18.00.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ