17.6 C
Wrocław
Resort zdrowia podejmuje kroki prawne. Dwaj posłowie na przeprosiny „mają czas do...

Resort zdrowia podejmuje kroki prawne. Dwaj posłowie na przeprosiny „mają czas do godziny 13.00

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o podjęciu kroków prawnych zarówno w związku z publikacjami „Gazety Wyborczej”, jak i hejterską akcją plakatową wymierzoną w ministra Łukasza Szumowskiego i jego rodzinę. Dodatkowo, dziś do 13.00 dwaj posłowie – Piotr Zgorzelski (PSL) i Andrzej Rozenek (Lewica) mają czas na przeprosiny w związku z wczorajszymi wypowiedziami medialnymi. – W przeciwnym przypadku skierujemy pozwy w ramach ochrony dóbr osobistych – zapowiedział wiceszef resortu zdrowia, Janusz Cieszyński.

Ministerstwo Zdrowia podejmuje kroki prawne w związku z publikacjami „Gazety Wyborczej” i portalu wyborcza.pl dotyczących zakupów dokonywanych przez resort.

– Dzisiaj złożymy wniosek o sprostowanie, zarówno do pana Adama Michnika w ramach drukowanego wydania „Gazety Wyborczej”, jak i pana Jarosława Kurskiego, odpowiadającego za portal wyborcza.pl. Będziemy domagali się sprostowania fałszywych, kłamliwych informacji, które zostały podane do publicznej wiadomości

– zapowiedziała dzisiaj wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński

Ponadto ministerstwo złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z hejterską „akcją przystankową” wymierzoną w ministra Łukasza Szumowskiego. Chodzi o plakaty, które znalazły się na nośnikach należących do spółki AMS z koncernu Agory

Warto wskazać, że treść tych plakatów jest tożsama z tą, którą wandale dwukrotnie już namalowali na murach Ministerstwa Zdrowia. Wydaje się, że to nie jest przypadek, szczególnie, że akurat dziwnym trafem to właśnie „Gazeta Wyborcza” jako pierwsza dotarła do autorów akcji plakatowej. Chcielibyśmy, żeby to zostało wyjaśnione. Chcielibyśmy wiedzieć, kto stoi za akcją hejtu wymierzoną w prof. Szumowskiego i ministerstwo – dodał Cieszyński.

Dodatkowo, wiceminister wezwał wicemarszałka Sejmu z ramienia PSL, Piotra Zgorzelskiego i posła Lewicy, Andrzeja Rozenka, by dzisiaj do godz. 13.00 przeprosili za „haniebne słowa, które padały w mediach pod adresem pana ministra Szumowskiego i jego rodziny, słowa, które szkalują jego dobre imię”.

– W przeciwnym przypadku, do końca tygodnia skierujemy pozwy w ramach ochrony dóbr osobistych pana prof. Łukasza Szumowskiego i jego rodziny

– zapowiedział Cieszyński.

Poseł Lewicy, Andrzej Rozenek, w niedzielę w programie „Debata Dnia” na antenie Polsat News, stwierdził, że „rodzina Szumowskich zarabia duże pieniądze na tym, że w Polsce jest epidemia”.

Wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski, mówił m.in. w programie TVN „Kawa na ławę” 24 maja, że „sprawa Szumowskiego” to „jak w soczewce pokazana patologia władzy Prawa i Sprawiedliwości, bowiem został ukształtowany nowy model biznesowy >>a la Szumowski<<„.

Wypowiedzi pod adresem Łukasz Szumowskiego i jego rodziny padły z ust Zgorzelskiego w Faktach TVN, co odnotował m.in. Marek Migalski.

źródło: niezalenza.pl

PODZIEL SIĘ