Senat zakończył pracę nad ustawą! Wybory w czerwcu?

Trzeba się cieszyć, że udało się przyjąć poprawki w ustawie i wybory odbędą się przed końcem kadencji obecnego prezydenta – powiedziała w komentarzu dla portalu TV Republika Pani senator Maria Koc.

– Obrady rozpoczęły się dosyć późno, bo dopiero po godzinie 20.30. Na dyskusje na temat poprawek było tylko kilka godzin, przez co szybko należało omawiać wniesione skargi, zażalenia na dane kwestie. Teraz ustawa trafi do Sejmu, gdzie będzie analizowana. Stanie się to już dzisiaj i mam nadzieje, że izba niższa jak najszybciej przyjmie ustawę. Jest to ważne dla przeprowadzenia jak najszybciej wyborów. Odbędą się one pod koniec czerwca tak, aby 6 sierpnia urząd objął wybrany demokratycznie prezydent – powiedziała dla portalu TV Republika Pani senator.

– Zasadniczo trzeba być zadowolonym, z tego, co zostało ustalone w ustawie. Nakreślono wiele poprawek i teraz w interesie nasz wszystkich Sejm nada końcowy kształt ustawie – odniosła się do kształtu ustawy.

– Są również takie poprawki, na których wprowadzeniu zależało opozycji. Jest to między innymi wprowadzenie 10 dni na zebranie podpisów oraz rejestracje komitetu wyborczego kandydata. Widać, że o to dbała Platforma, która podmieniła swojego kandydata i teraz chce, aby ten miał jak najwięcej czasu na dopełnienie i przygotowanie swojej kampanii. Platforma najpierw dążyła do przeniesienia wyborów z 10 maja, a teraz dla interesu nie obywateli a tylko swojej partii wprowadza zadowalające ją poprawki. Tłumaczą to względami demokratycznymi, a działali tylko na swój interes – mówi o niektórych przepisach ustawy senator Maria Koc.

– Mimo to trzeba się cieszyć, że już niedługo będziemy mieli ustalony przez Panią Marszałek Sejmu termin wyborów i demokratycznie wybrany Prezydent obejmuje swój urząd do 6 sierpnia – podsumowuje.

Źródło: pap/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ