Nowy sondaż. Prezydent Duda utrzymuje przewagę

materiały prasowe

Prezydent Andrzej Duda powiększył przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w ewentualnej II turze wyborów prezydenckich. Prezydent wygrywa także z pozostałymi rywalami, choć w przypadku zderzenia z Szymonem Hołownią, różnica jest minimalna – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Gdyby ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi przyszłoby rywalizować w II turze z nowym kandydatem PO, wówczas Rafał Trzaskowski przegrałby wybory – 53 – 47 proc. dla Dudy.

W porównaniu do poprzedniego badania urzędujący prezydent Polski powiększył swoją przewagę nad politykiem PO o dwa punkty procentowe.

Z badania wynika, że większe szanse w II turze miałby były prezenter TVN Szymon Hołownia, który przegrałby 51 do 49 proc. To wynik taki sam, co w poprzednim badaniu.

Kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza obecny prezydent pokonałby w stosunku 52 proc. wobec 48 proc.

Konfrontacja z kandydatem Lewicy Robertem Biedroniem przyniosłaby Andrzejowi Dudzie zwycięstwo w stosunku 55 proc. do 45 proc.

Z kolei w zderzeniu z kandydatem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem obecny prezydent zdobyłby 60 proc. głosów, a jego rywal 40 proc.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1058 osób.

Źródło: wpolityce.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ