Prezydent: Dzisiaj czynimy wszystko, by w Polsce uratować jak najwięcej miejsc pracy

materiały prasowe
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował w piątek w Katowicach wsparcie dla nowoczesnego przemysłu. Zapewniam, że dzisiaj czynimy wszystko, by w Polsce uratować jak najwięcej miejsc pracy i aby przemysł i biznes w przyszłości mogły się dalej swobodnie rozwijać – powiedział.

– Praca, praca i jeszcze raz praca. Nie trzeba nawet może i tego mówić tu na Śląsku, w tym regionie Polski, gdzie praca zawsze była świętością. Była i jest świętością praca bardzo ciężka, związana z ryzykiem, choćby praca w kopalni, w hutach i innych gałęziach przemysłu, także przemysłu ciężkiego – powiedział prezydent.

– Cieszę się ogromnie, że powstają tutaj nowoczesne firmy. Tak, jak byłem dzisiaj w Gliwicach, w firmie Apa, która pracuje i rozwija nowoczesne technologie dla inteligentnych budynków, internet rzeczy, to wszystko, co jest przyszłością, współpracując z największymi firmami na świecie, m.in. ze słynną amerykańską Teslą. To jest wspaniałe, że tutaj młodzi inżynierowie znajdują zatrudnienie – kontynuował Andrzej Duda.

– Zapewniam o tym wsparciu, ale zapewniam także, że dzisiaj czynimy wszystko, by w Polsce uratować jak najwięcej miejsc pracy i aby w Polsce przemysł i biznes w przyszłości mogły się dalej swobodnie rozwijać, aby Polska wróciła na tę dobrą drogę rozwoju gospodarczego, na jakiej się znajdowała przed pandemią – podkreślił.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ