Krzysztof Bosak we Wrocławiu

fot: youtube

To będzie długi rejs z najlepszym prezydentem dla Polski, mówili dzisiaj wrocławianie podczas spotkania na nadodrzańskim bulwarze z Krzysztofem Bosakiem.

Kandydat Konfederacji na prezydenta RP zwrócił uwagę na ilość rzek i niewykorzystywanie potencjału przez kolejne rządy. Ma pomysł na wykorzystanie kanałów rzecznych.

Transport i turystyka wodna to przyszłość dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorców.

Biznes rzeczny, to powrót do sprawdzonych przedwojennych wzorców, które w polskiej tradycji osiągały bardzo dobre wyniki. To też najtańsze wodne autostrady.

Kandydat Konfederacji zwrócił również uwagę uwagę na kolejne priorytetowe zadanie, które dla gospodarki wodnej ma duże znaczenie i powinno być szybko zastosowane. To retencja, utrzymywanie bowiem wysokiego poziomu wód gruntowych staje się celem strategicznym.

Trzeba zwrócić się do rzek, zwłaszcza do uregulowanej Odry a nie odwracać się plecami do wody.

Musimy postawić na odpowiedzialną gospodarkę wodną. Polska od ponad dwóch lat trawiona jest klęską suszy a rząd do tego momentu, nie wypłacił odszkodowań rolnikom za straty.

Rząd PIS-u, zamiast stworzyć dobrą strategię gospodarki wodnej, zajmuje się centralizowaniem zarządów, w postaci spółki wodnej, obsadzonej niekompetentnymi ludźmi.

Spotkanie z wyborcami we Wrocławiu

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Sobota, 6 czerwca 2020

 

PODZIEL SIĘ