Poseł Agnieszka Soin: Wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta RP, to stabilność, brak walk politycznych i rozwój Polski

Im bliżej ciszy wyborczej, tym bardziej odczuwamy, jak ważne są wybory prezydenckie 2020. Społeczeństwo polskie – jak nigdy dotąd – ma  kilka opcji do wyboru.

Niemal równa ilość kandydatów z lewej i prawej strony zrobiła wiele zamieszania na scenie politycznej. Spotkania na żywo i zdalne ujawniły myślenie: prounijne i prorosyjskie. Szkoda, że na 11 pretendentów do Pałacu Prezydenckiego, niewielu myśli po polsku i chciałoby realizować polską rację stanu.

Poseł Agnieszka Soin jest przekonana, że Andrzej Duda, kandydat Zjednoczonej Prawicy jest najlepszym urzędującym prezydentem i ma największe szanse na reelekcję.

Wybory prezydencie są ważne dla wszystkich, którzy chcą pozytywnych zmian i dalszego prowadzenia Polski drogą spokojnego rozwoju. Obecna dobra współpraca na linii Sejm – Rząd – Prezydent gwarantuje tworzenie i wprowadzanie w życie rozwiązań dobrych dla Polski i Polaków. Przykładem jest repolonizacja banku Pekao S.A. Ta sprawa pokazuje, iż sektor bankowy ma duże znaczenie dla rządu i jest wykorzystywany dla rozwoju gospodarki – zwłaszcza teraz – po kryzysie związanym z koronawirusem.

Dla Dolnego Śląska ważne jest także wsparcie przedsiębiorców w ramach kolejnych „Tarcz antykryzysowych” przygotowywanych przez rząd i uchwalanych przez Sejm. Również dobre zarządzanie państwowymi firmami. Na przykład wypracowany przez spółkę JELCZ w Jelczu-Laskowicach, największego w regionie producenta samochodów ciężarowych – będącego częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej – zysku netto za 2018r, na poziomie 14 milionów złotych.  

Jeśli opierać się na pracowniach sondażowych, dojdzie do drugiej tury wyborów pomiędzy urzędującym prezydentem RP a prezydentem Warszawy. Jednak wsłuchując się w wypowiedzi polityków, można odnieść wrażenie, iż sztaby obydwu kandydatów liczą na rozstrzygnięcie wyborów już w niedzielę.

Prezydent RP Pan Andrzej Duda miałby szansę na reelekcję w pierwszej turze, gdyby prowadzona była zwyczajna kampania wyborcza i merytoryczna dyskusja. Natomiast patrząc na to, co się dzieje, widać wyraźnie, iż niestety wszyscy pozostali kandydaci na Prezydenta RP skupili się tylko na jednym – bezpardonowym atakowaniu obecnej głowy państwa. A przecież inicjatywy legislacyjne obecnego Prezydenta RP takie, jak np. Polski Bon Turystyczny to dobre i potrzebne rozwiązania.  Zarówno w kontekście wsparcia dla polskich przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu koronawirusa, jak i dla polskich rodzin w celu tworzenia możliwości skorzystania z bogatej i ciekawej oferty wypoczynku w Polsce.

Jednym zdaniem wybór Pana Andrzeja Dudy na Prezydenta RP, to stabilność, brak walk politycznych i rozwój Polski.

PODZIEL SIĘ