Radny Michał Kurczewski: Wypadki się zdarzają, służby nie działają

zdj. ilustracyjne kmpsp.wroclaw.pl

Kierowcy dziwią się, dlaczego ZDiUM nie jest w stanie przywrócić sygnalizacji świetlnej w kilka godzin po wypadku. Jak wynika z wypowiedzi pracownika zarządu stanie się to „do końca przyszłej soboty”, zatem do 4 lipca.

W minioną środę doszło do kolejnego wypadku, wskutek czego została uszkodzona sygnalizacja świetlna. Kierowca volkswagena jadący od Korony w stronę ul. Poprzecznej zderzył się z kierowcą audi, kierującym samochód od alei Brücknera na ul. Poprzeczną.

Michał Kurczewski Radny Rady Miejskiej Wrocławia mówi, że miejsce po wypadku stwarza zagrożenie dla kierowców, dlatego złożył interpelację do prezydenta w sprawie ograniczenia zagrożenia dla podróżujących skrzyżowaniem Krzywoustego, Brücknera i Poprzecznej.

Radny przypomina, iż to już drugi wypadek w tym samym miejscu.

19 czerwca bieżącego roku na wspomnianym skrzyżowaniu miał miejsce poważny wypadek, w którym uczestniczyło kilka pojazdów.

Wskutek kolizji została uszkodzona sygnalizacja świetlna, która nie działa do dnia dzisiejszego. Jedno z większych skrzyżowań we Wrocławiu jest niezabezpieczone.

22 czerwca  doszło na skrzyżowaniu do kolejnej kolizji. Brak działającej sygnalizacji stwarza poważne zagrożenie dla podróżujących. Do czasu naprawienia sygnalizacji świetlnej należy pilnie ustawić przenośną sygnalizację świetlną (o ile to technicznie możliwe) albo poprosić Policję o pokierowanie ruchem, przynajmniej w godzinach szczytu.

PODZIEL SIĘ