BON TURYSTYCZNY – KTO MOŻE SKORZYSTAĆ I JAK BĘDZIE DZIAŁAŁ?

pixabay

Bon turystyczny będzie ważny do marca 2022 roku. Prawo do dodatku nabędzie każde dziecko urodzone do końca przyszłego roku. Płatność będzie odbywać się za pomocą elektronicznego czeku.

Prezydencki bon turystyczny otrzyma prawie 2.5 miliona rodzin. Beneficjantami będą dzieci.

– Około 6.5 miliona dzieci uzyska świadczenie w wysokości 500 złotych, a dzieci z niepełnosprawnością mają prawo do tysiąca złotych – zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

Dodatek na wakacje w Polsce będzie udzielany w formie elektronicznej.

– W momencie, gdy osoba uprawniona zarejestruje się w Platformie Usług Elektronicznych, po zaktualizowaniu danych adresowych, szczególnie istotny jest tutaj numer telefonu, ewentualnie adres mailowy, będzie mogła aktywować bon turystyczny – powiedział Mirosław Drjański, dyrektor II oddziału ZUS w Poznaniu.

Jak wyjaśnił Mirosław Drjański beneficjenci otrzymają na telefon elektroniczny czek w postaci kodu numerycznego. Za jego pomocą zapłacą w określonych podmiotach.

– Czyli szeroko rozumiana baza noclegowa, od agroturystyki po hotele, organizatorzy wypoczynku, touroperatorzy, organizatorzy wyjazdów sportowych, obozów harcerskich, wszelkich obozów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży – akcentowała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Płatności dokona ZUS. Bon turystyczny będzie ważny do marca 2022 roku, a prawo do niego nabędzie każde dziecko urodzone do końca 2021 roku.

– Warto, żeby ten bon zadziałał poza sezonem turystycznym – mówiła prof. Agnieszka Niezgoda z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dzięki temu polska turystyka zostanie wzmocniona nie tylko doraźnie, ale w dłuższej perspektywie.

TV Trwam News/ radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ