List otwarty Pawła Kukiza bez odpowiedzi: Wszedłem w szambo, żeby pan mógł mieć czyste ręce

kukiz_113_1.jpg

Wszedłem w szambo, żeby pan mógł mieć czyste ręce. Tak rozżalony Paweł Kukiz skomentował swoją działalność politycznąw mediach społecznościowych.

Po obejrzeniu debat kandydatów na prezydenta RP poseł Kukiz uznał, że mamy głęboki kryzys ustrojowy i głęboki kryzys demokracji.

Od 30 lat nic się nie zmienia, nadal kolesiostwo i partyjniactwo ale za trzy lata będą kolejne wybory. Wówczas będzie próbował coś zmienić. – JOW, referendów, sędziów pokoju i walki o obniżenie opodatkowania nie odpuszczę nigdy, deklaruje poseł Kukiz.

Dwa dni temu wystosował list otwarty do Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Ma to bowiem pomóc wyborcom w podjęciu decyzji na kogo, i czy w ogóle 12 lipca oddać.

Pytania posła Kukiza zostały opublikowane w mediach społecznościowych ale nie zostały zauważone przez kandydatów. Mieli odnieść się do nich w ciągu 24 godzin. Być może podczas spotkań wyborczych usłyszymy co panowie Duda i Trzaskowski myślą o mechanizmach kontroli obywateli nad władzą. Paweł Kukiz nazwał to Dniem Referendalnym. Kolejne pytanie dotyczy orydnacji większościowej i wprowadzenie instytucji sędziego pokoju. Kukiz pyta o wybieranie prokuratora generalnego w wyborach powszechnych. Chce wiedzieć, czy kandydaci aprobują „ciche okradanie” Polaków przy pomocy podatków a także o system prezydencki, gdzie władza miałaby być silna i odpowiedzialna.

 

PODZIEL SIĘ