Polski Bon Turystyczny coraz bliżej

pixabay.com

Polski Bon Turystyczny coraz bliżej. Z końcem lipca polskie rodziny będą mogły korzystać z dodatkowego świadczenia. Najprawdopodobniej jutro lub pojutrze ustawa ma zostać przyjęta przez Sejm.

Polski bon turystyczny to inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy.

– Bon będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. Jeżeli w rodzinie są dzieci, jeżeli ktoś wychowuje dzieci, będzie mógł otrzymać na dzieci ten bon turystyczny. To będzie 500 złotych na każe dziecko – zapowiada prezydent Andrzej Duda.  

Rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym otrzymają bon o dwukrotnie wyższej wysokości, czyli 1000 złotych. Ustawę o polskim bonie turystycznym w czerwcu uchwalił Sejm. Z początkiem lipca trafiła ona do Senatu. Podczas prac w komisjach senatorowie wnieśli wiele poprawek – wśród nich te, które zakładają, że polski bon turystyczny dostaną nie tylko wszystkie dzieci, ale także renciści i emeryci. Jutro lub w czwartek Sejm zdecyduje, co z senackimi poprawkami.

Polski Bon Turystyczny ma być wsparciem finansowym polskich rodzin. Ma także zasilić polską branżę turystyczną.

– Cieszymy się z każdego grosza wpompowanego w biznes, każde pieniądze dołożone do biznesu cieszą nas i trzeba powiedzieć, że jest to dobry pomysł – wskazuje Kamil Czajkowski, dyrektor hotelu Sopot.

Każda złotówka wydana przez polskiego turystę na terenie Polski generuje dodatkowe pieniądze w innych sektorach gospodarki – w rolnictwie, transporcie czy gastronomii.

– Czekamy na turystów, którzy u nas zostawią swoje pieniądze, którzy korzystając z pięknego Krakowa również zaglądną do nas jako do zakładu gastronomicznego, aby coś zjeść coś dobrego – mówi właściciel restauracji Marek Głogowski.

Obecnie trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej, z której będzie można skorzystać przy pomocy bonu. Koordynuje je Polska Organizacja Turystyczna. Polski bon turystyczny to jednorazowe świadczenie. Ma być ważny do marca 2022 roku.

TV Trwam News/ radiomaryja.pl/

PODZIEL SIĘ