TUMW o podwyżkach biletów MPK: Można było przecież zmienić uchwałę, niestety zabrakło takiego namysłu

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

Aktywiści z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia nie pozostawili suchej nitki na radnych, którzy poparli uchwałę w sprawie podwyżki cen biletów w MPK. Lista ich nazwisk pojawiła się tuż po głosowaniu. Jednocześnie w mediach społecznościowych wrocławskie organizacje komentowały zasadność wprowadzonych zmian.

Kuriozalne było też to, że zwyczajowe dyskusje w czasie sesji, nawet korespondencyjnej, na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Charłampowicza zostały pominięte. – Taki to właśnie smutny obraz otwartego na mieszkańców Wrocławia. Bez dyskusji, a jak ktoś za bardzo próbuje fikać, to wyciszamy, mówią aktywiści.

Zdaniem TUMW można było stare ceny zostawić zarówno posiadaczom aplikacji Nasz Wrocław jak i tym, którzy również płacą u nas podatki, ale z usług MPK na co dzień nie korzystają.

Tak właśnie radni Koalicji Obywatelskiej, „Sojuszu dla Wrocławia” i .Nowoczesnej widzą realizację polityki mobilności poprzez kreowanie popytu na komunikację zbiorową oraz zachęcanie do korzystania z MPK Wrocław.

Niestety podział głosów przebiegał głównie po linii partyjno-klubowych, z chlubnym wyjątkiem Michała Górskiego, który zagłosował wbrew większości radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej. Dziękujemy radnym PIS za głosowanie przeciw.

Można było przecież zmienić uchwałę i chociaż objąć obniżką dla płacących PIT także bilety jednorazowe i okresowe. Sprzedaż biletów ze zniżką za PIT, i bez niej, w biletomatach to nie jest nierozwiązywalny problem techniczny, a prawo do ulgo można by sprawdzać tak jak przy prawie do ulgi za Urbancard Premium. Niestety zabrakło nawet takiego namysłu.

 

PODZIEL SIĘ