17.5 C
Wrocław
Tusk nie darował sobie złośliwości. Pisze o epidemii i… „bezradnej, skorumpowanej władzy”

Tusk nie darował sobie złośliwości. Pisze o epidemii i… „bezradnej, skorumpowanej władzy”

Dziś w Polsce odnotowano rekordowy dobowy bilans zakażeń SARS-CoV-2 – w ciągu ostatniej doby stwierdzono 657 nowych przypadków. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o zwołaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który debatuje nad możliwą realizacją zaleceń epidemicznych. Donald Tusk nie czuje się jednak usatysfakcjonowany działaniami polskich władz. Trudną sytuację epidemiologiczną postanowił wykorzystać do uderzenia w politycznych rywali.

Mimo rekordowego przyrostu zakażeń, w nadchodzących dniach liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie. O tym mówił dziś rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Niestety musimy się spodziewać nadal dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska. Na pewno w weekend będą raportowane jeszcze dane z przesiewu w kopalni Bielszowice. Dziś też kolejne 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i 300 z kopalni Chwałowice

– powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak dodał, przez najbliższe dni nadal „będą się utrzymywać dość wysokie wyniki”.

Z uwagi na liczbę zakażeń, premier podjął decyzję o zwołaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zasiadający w nim eksperci rozważają ponowne wdrożenie w życie obostrzenia.

To nie przeszkodziło Donaldowi Tuskowi w uderzeniu w rządzących. „Im bardziej bezradna i skorumpowana władza, tym groźniejszy wirus” – pisze na Twitterze.

Skoro nie możemy na nich liczyć, liczmy na własną ostrożność i odpowiedzialność. Nośmy maski i trzymajmy dystans wszędzie tam, gdzie trzeba. To naprawdę ma znaczenie”

– przekonuje szef EPL.

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

PODZIEL SIĘ