Polski Bon Turystyczny można już zrealizować w 14 tys. obiektów

pixabay

Polski Bon Turystyczny można już zrealizować w 14 tys. obiektów. Wśród nich są także obiekty katolickie, m.in. Dom Duszpasterski Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych przypada na każde dziecko w rodzinie. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wartość bonu jest dwukrotnie większa.

„Beneficjenci wykonali 20 tys. płatności bonem turystycznym na łączną kwotę 15 mln złotych. Bonem można płacić już u 14 tys. zarejestrowanych podmiotów turystycznych” – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Do programu przystępuje coraz więcej obiektów turystyczno-wypoczynkowych. Na liście znajdują się także obiekty katolickie, m.in. Dom Duszpasterski Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– Już pierwsze dwie rodziny w naszym hotelu zrealizowały bon, dlatego tym bardziej się cieszymy, bo jest to też dla nas konkretne wsparcie w tym trudnym czasie – powiedział ks. Mateusz Wyrobkiewicz, dyrektor Domu Duszpasterskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Z powodu [epidemii] koronawirusa wiele osób zrezygnowało w tym roku z wakacji. To spowodowało ogromne straty w branży turystycznej.

– Te bony w przyszłej perspektywie będą pomagały nakręcać tę spiralę turystów i pielgrzymów w tym miejscu, którzy się pojawiają i którzy będą korzystać z usług naszego hotelu i poprawiać dzięki temu nasz obecny stan – podkreślił ks. Mateusz Wyrobkiewicz

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ