7.2 C
Wrocław
Tęczowa flaga w gabinecie prezydenta Bydgoszczy. Tak solidaryzuje się ze środowiskami LGBT

Tęczowa flaga w gabinecie prezydenta Bydgoszczy. Tak solidaryzuje się ze środowiskami LGBT

flaga_homo_lgbt_gay-400x0.jpeg
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zademonstrował w mediach społecznościowych tęczową flagę, która znalazła się w jego gabinecie jako wsparcie dla środowisk LGBT. Wyjaśniał również, dlaczego nie może spełnić prośby o zawieszenie takiej flagi… przed budynkiem ratusza.

W ostatnim czasie nasiliły się agresywne ataki aktywistów LGBT, m.in. na symbole święte dla katolików – takie jak figura Chrystusa czy pomniki św. Jana Pawła II. Odbywały się również demonstracje w obronie aresztowanego Michała Sz. „Margot”, który podaje się za kobietę o imieniu Małgorzata.

Na protestach brylowało wielu polityków, głównie związanych z Koalicją Obywatelską i Lewicą. Wspierali oni aktywistów LGBT i okazuje się, że do tego grona dołączyli też niektórzy samorządowcy. Do prezydenta Bydgoszczy wpłynęła dziś prośba (nie zdradził od kogo), by… wywiesić tęczową flagę przed ratuszem.

 

– Z powodów formalnych, wytyczne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, to niemożliwe – mamy trzy maszty, a na nich, zgodnie z zasadami, wiszą flagi Polski, Unii Europejskiej oraz Bydgoszczy. Wszystkie maszty muszą mieć równą wysokość. Nie można też wieszać więcej, niż jednej flagi na jednym maszcie

– wyjaśnił Rafał Bruski.

„Chcę jednak, aby moje stanowisko było jasne” – pisze dalej Bruski. I atakuje władze kraju, jednocześnie „puszczając oczko” do środowisk LGBT. W gabinecie znalazł też miejsce na tęczową flagę… w kubku.

– Demonstracje osób, które czują, że ich prawa nie są respektowane, spotykają się z moją osobistą solidarnością. Dziś grupą, którą dla własnych politycznych korzyści atakują rządzący Polską, jest środowisko osób LGBT+. Dlatego w moim gabinecie znalazłem miejsce na tęczową flagę. To mój osobisty wyraz solidarności ze wszystkimi osobami, których prawa nie są przestrzegane

– napisał na Facebooku.

PODZIEL SIĘ