Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki – rejestracja zgłoszeń

auta zabytkowe.jpg

Jeszcze tylko do najbliższego wtorku trwa rejestracja zgłoszeń do Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki, pierwszego takiego wydarzenia na Dolnym Śląsku! W rajdzie mogą wziąć udział właściciele pojazdów wyprodukowanych przed 1991 rokiem. Swymi zabytkowymi samochodami, motorami, a nawet pojazdami rolniczymi, uczestnicy będą mogli objechać Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki i poznać obiekty wchodzące w jego skład. Wszystko już w weekend 5-6 września!

Dolnośląski Rajd ruszy w sobotę, 5 września, o godzinie 10:00. Każdy z uczestników może wystartować z dowolnego obiektu znajdującego się na Dolnośląskiej Mapie Zabytków Techniki. W trakcie rajdu uczestnicy będą bezpłatnie odwiedzać obiekty, a przy okazji zbierać pieczątki dokumentujące ich pobyt na terenie zabytku. Na objechanie szlaku zawodnicy mają dwa dni. W niedzielę 6 września o godzinie 16:00 wszyscy spotkają się na mecie, w Młynie Hilberta w Dzierżoniowie, gdzie wyłonieni zostaną zwycięzcy. Rajd wygrają zawodnicy, którym uda się odwiedzić największą liczbę zabytków techniki.

Zapisy do l Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki trwają do 1 września. Szczegóły dotyczące wydarzenia i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie https://mapazabytkow.pl/?page_id=1244.

Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki to wspólny projekt Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Na Mapie Zabytków Techniki znajduje się 21 obiektów. Szlak stanowi specjalną ofertę dla turystów, którzy mogą odkrywać i poznawać najcenniejsze materialne zabytki dokumentujące historię i rozwój techniki na Dolnym Śląsku. Poniżej pełna lista obiektów znajdujących się na Dolnośląskiej Mapie Zabytków Techniki:

– Muzeum Kolejnictwa
– Most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim
– Hydroelektrownia Wrocław I
– Muzeum Papiernictwa
– Domy Tkaczy
– Młyn Hilberta w Dzierżoniowie
– Muzeum Motoryzacji Topacz
– Stara Gazownia Sobótka/Winiarnia Celtica
– Huta Szkła Kryształowego JULIA
– Młyn Siedlimowice
– Muzeum Techniki Rolniczej
– Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki
– Kopalnia Złota w Złotym Stoku
– Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu (Wieża Nadszybowa Teresa)
– Kopalnia Uranu Kletno
– Krośnicka Kolej Wąskotorowa
– Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold
– Dawna Kopalnia – Nowa Ruda
– Hydropolis
– Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
– Muzeum Powozow Galowice

PODZIEL SIĘ