13.4 C
Wrocław
Rodzi się nowy Palikot? Prezydent jedzie do Watykanu, a Hołownia: „To turystyka...

Rodzi się nowy Palikot? Prezydent jedzie do Watykanu, a Hołownia: „To turystyka religijna”

Wikimedia Commons
ymon Hołownia, który kiedyś chętnie podkreślał swoje związki z Kościołem katolickim i na swym katolicyzmie robił karierę medialną, dziś posługuje się językiem skrajnie antyklerykalnej lewicy. Doszło do tego, że oficjalną wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Watykanie celebryta nazwał… turystyką religijną. A przecież Stolicę Apostolską odwiedzali prezydenci i premierzy wszystkich opcji, nawet postkomuniści.

Prezydent Andrzej Duda w przyszłym tygodniu udaje się z pierwszą w nowej kadencji wizytą zagraniczną – do Włoch i do Watykanu. Prezydent podczas trzydniowej oficjalnej wizyty zostanie przyjęty na audiencji u papieża Franciszka. Spotka się też z prezydentem Sergio Mattarellą i premierem Giuseppem Conte.

Andrzej Duda już w czasie kampanii wyborczej zapowiedział, że swoją pierwszą wizytę po wygranych wyborach prezydenckich chciałby złożyć we Włoszech – w Rzymie i w Watykanie.

„Wybierając Rzym na cel pierwszego zagranicznego spotkania poza granicami kraju, prezydent chce podkreślić solidarność Polski i Polaków z narodem włoskim, tak mocno doświadczonym przez pandemie koronawirusa. Wszyscy w Polsce z wielkim przejęciem i smutkiem śledzili rozwój pandemii Covid-19 we Włoszech, mając nadzieję jak najszybszego zatrzymanie i pokonanie choroby”

– zaznaczył szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski

Ale dla Szymona Hołowni wyjazd ten to… turystyka religijna. W odezwie do swoich sympatyków na kanale internetowych Ruchu Polska 2020 Hołownia wypalił:

„Mamy prezydenta, który, jak się dowiaduję, w przyszłym tygodniu będzie uskuteczniał turystykę religijną za nasze pieniądze, bo znowu pojedzie do Watykanu. To jest rzecz, która nie chce mi się zmieścić w głowie. Znowu…yyyy…. [Andrzej Duda] będzie na kolanach yyy… będzie realizował w ramach pełnienia obowiązków służbowych swoje praktyki religijne”.

Hołownia nie wspomniał oczywiście, że Watykan odwiedzali wcześniej politycy wszystkich opcji, włącznie z Aleksandrem Kwaśniewskim. A nawet Wojciechem Jaruzelskim.

Ta i wcześniejsze wypowiedzi Hołowni wskazują, że mimo deklarowanego „katolicyzmu” będzie on podążał ścieżką wytyczoną już wcześniej przez Janusza Palikota. Ostatnio do ruchu Polska 2050 wstąpiła zresztą posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, felietonistka „Krytyki Politycznej”, znana z radykalnych lewicowych i antyklerykalnych pomysłów. Popiera ona aborcję, a w kampanii parlamentarnej rozdawała paragony z kosztami, które państwo płaci na Kościół w Polsce.

źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ