Orlen wysyła pismo przedprocesowe do Trzaskowskiego. Żąda przeprosin od prezydenta stolicy

Ponieważ Prezydent @trzaskowski_nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat @PKN_ORLEN we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tysięcy złotych na cele społeczne”

– oświadczył w środę na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Oczekujemy, że przeprosiny ukażą się we wszystkich tytułach, które je opublikowały – napisał dziś prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. To reakcja na wpadkę Rafała Trzaskowskiego, który, udzielając wywiadu, powiedział, że „Orlen jest odpowiedzialny za wyciek paliwa do Wisły”.

„Miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera, ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością. Propaganda rządowa z problemu próbuje zrobić apokalipsę, ale to czysta rozgrywka polityczna

– cytował wczoraj Trzaskowskiego dziennik „Rzeczpospolita”.

Kilka godzin po tym, gdy wydanie dziennika trafiło do sprzedaży, na kłamstwo zareagowało biuro prasowe PKN Orlen. „Wypowiedzi prezydenta Warszawy są nieprawdziwe i wprowadzają opinię publiczną w błąd” – czytamy.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ