Partia Zieloni: 1000 podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą: “Stop kosmicznym podwyżkom w MPK”

(GRAD), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

W czwartek, 17 lipca 2020 r. o godz. 12:00 na wrocławskim Rynku przy fontannie, odbędzie się konferencja prasową Partii Zieloni Wrocław podsumowującą zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą.

Rada Miejska Wrocławia w lipcu przegłosowała uchwałę o podwyżce cen biletów za
komunikację miejską od 1 stycznia 2021. Ceny wzrosną aż o 33%! Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 4,60 zł zamiast 3,40 zł.

Zieloni zorganizowali szereg działań w tej sprawie. Petycja Wrocławskiego Koła Partii
Zieloni przeciwko podwyżce zostanie rozpatrzona na sesji rady dnia 17 września. W tym samym dniu Zieloni złożą również prawie 1000 podpisów mieszkanek i mieszkańców Wrocławia, którzy przez 10 dni podpisywali się pod projektem uchwały w sprawie podwyżek biletów przedstawionym przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej “Stop kosmicznym podwyżkom w MPK”.

Zieloni argumentują, iż przeniesienie na mieszkańców Wrocławia całego ciężaru
spowodowanego potrzebą zrównoważenia budżetu miasta po epidemii koronawirusa jest nie do zaakceptowania. Tak duża podwyżka przyniesie skutek odwrotny niż zamierzono, czyli nie zwiększy dochodów w budżecie miasta, ponieważ pasażerowie nie wybiorą komunikacji miejskiej. Wrocław jako pierwsze miasto przyjął alarm klimatyczny. Mamy problem z korkami i smogiem komunikacyjnym. Chcemy miasta ekologicznego, dbającego o klimat i zdrowie mieszkańców i mieszkanek!

PODZIEL SIĘ