Problemy w Agorze. Orliński ostrzega przed masowymi zwolnieniami

Michnik4567.jpg
Jesienią spółka przeprowadzi największe w historii zwolnienia grupowe, w ramach których pracę stracić może nawet kilkaset osób – powiedział Wojciech Orliński, przewodniczący „Solidarności”. Informację o tym podało dziś press.pl. Spółka na razie nie potwierdza tych informacji.

Od września dyrektorką działu HR Agory jest Ewa Zając.

Według Wojciecha Orlińskiego, ta zmiana oznacza, że spółka szykuje się do przeprowadzenia zwolnień grupowych:

– Jaki może być powód, dla którego nową szefową HR zamiast któregoś z wieloletnich zastępców zostaje osoba kompletnie z zewnątrz? Jedyny, jaki mi przychodzi do głowy, to że będzie wielka czystka – powiedział „Presserwisowi”.

– To wszystko tylko uzasadnione gdybanie, ale widać po jej profilu na LinkedIn, że od 10 lat jest specjalistką od restrukturyzacji, przychodzi na rok czy dwa, restrukturyzuje i idzie dalej. Oczywiście oficjalnie nikt nam o niczym nie mówi, to wyniosłe milczenie kierownictwa nie poprawia nastrojów – dodał Orliński.

Zdaniem Orlińskiego zwolnienia mogą zacząć się już w połowie października.

– Wydaje mi się, że będą największe w historii, może nawet kilkaset osób. Co miesiąc zwalniali po kilkanaście osób, żeby nie przekroczyć limitu, teraz zwolnią więcej – zaznaczył.

Jak podaje portal, Nina Garboś – dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki odniosła się do sprawy następująco:

– To już bodaj trzecia zapowiedź pana Orlińskiego o wielkich zwolnieniach grupowych w Agorze. Jak do tej pory żadna z nich się nie sprawdziła.

Zgodnie z przepisami dot. tarczy antykryzysowej ochrona miejsc pracy w Agorze wygasła 15 lipca.

– Oczywiście w Agorze, podobnie jak w innych firmach, następują różnego rodzaju zmiany kadrowe, obejmujące odejścia ze stanowisk, zwolnienia, zmiany form i zasad zatrudnienia. W kilku obszarach prowadzone są też rekrutacje – dodał Graboś.

Według danych w pierwszym półroczu 2020 roku Agora zanotowała 88,2 mln straty. W lipcu w ramach pierwszej transzy dofinansowania z tzw. tarczy antykryzysowej spółka otrzymała od rządu 2,79 mln zł. W pierwszym kwartale tego roku grupa kapitałowa Agora zatrudniała na etatach 2442 osoby.

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ