Wrocław: darmowa komunikacja

fot. MPK Wrocław

We wtorek, 22 września, obchodzimy Dzień Bez Samochodu, który odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tego dnia będzie można nieodpłatnie skorzystać z komunikacji zbiorowej we Wrocławiu, zaś na osoby, które zdecydują się na bardziej ekologiczne środki transportu, czekają liczne atrakcje.

Darmowa komunikacja zbiorowa dotyczy również komunikacji podmiejskiej z sąsiednich gmin, które zdecydowały się współuczestniczyć w wydarzeniu. Zgodnie z zasadami inicjatywy, zadeklarowano też szereg działań o charakterze trwałych zmian, głównie inwestycyjnych i organizacyjnych wykonanych przez miasto w danym roku, których celem jest poprawa dostępności środków transportu zbiorowego, rowerów czy ruchu pieszego.

Za darmo na Wrocławskim Rowerze Miejskim

Każdy, kto zdecyduje się wypożyczyć rower w systemie Nextbike Polska, będzie mógł korzystać z Wrocławskiego Roweru Miejskiego za darmo przez godzinę.

Darmowe przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich we Wrocławiu

Na mieszkańców Wrocławia, którzy zdecydują się wybrać 22 września pociąg Kolei Dolnośląskich zamiast samochodu czekają darmowe przejazdy. Pasażerowie mogą liczyć na darmowy przejazd w granicach Wrocławia za okazaniem dowodu rejestracyjnego.

 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ