15 C
Wrocław
Kaczyński o porozumieniu: Do wyborów zostały trzy lata. „Wykorzystamy je dobrze dla...

Kaczyński o porozumieniu: Do wyborów zostały trzy lata. „Wykorzystamy je dobrze dla Polski”

Porozumienie w Zjednoczonej Prawicy zawarte. – Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem pewien, że będą to lata dobrze wykorzystane dla Polski – mówił lider PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, choć okoliczności mogą być różne, „ale z całą pewnością wszystko, co będzie możliwe do zrobienia dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela, będzie uczynione”.

Rozmowy koalicyjne Zjednoczonej Prawicy zakończone.

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, prezesa Porozumienia Jarosława Gowina oraz premiera Mateusza Morawieckiego. To właśnie lider ugrupowania poinformował o szczegółach porozumienia.

Mamy dla Państwa radosną wiadomość. Zostało zawarte porozumienie. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem pewien, że będą to lata dobrze wykorzystane dla Polski

– mówił Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, choć okoliczności mogą być różne, „ale z całą pewnością wszystko, co będzie możliwe do zrobienia dla umocnienia naszej wspólnoty i poprawy losu każdego obywatela, będzie uczynione”.

– Nasze porozumienie jest tego gwarancją

– dodał i podziękował liderom pozostałych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy.

„Siłą Zjednoczonej Prawicy zawsze był pluralizm, a równocześnie siłą naszego obozu jest wewnętrzna jedność, którą dzisiaj potwierdzamy” – powiedział z kolei Jarosław.

„Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i do wspólnych ustaleń dotyczących nowej struktury, to będzie bardziej skondensowana struktura rządu, będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej”

– dodał Gowin.

Ocenił, że podpisanie porozumienia to fakt dobry nie tylko z punktu widzenia obozu władzy, ale „to jest informacja, na którą czekały miliony Polaków”. Wyraził przekonanie, że to porozumienie dobrze przysłuży się Polsce.

„Czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami – trzy i ufam następne – to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie”

– mówił podczas wspólnej konferencji prasowej liderów ZP szef Solidarnej Polski.

„Myślę, że ta dobra współpraca jest tą zapowiedzią, którą możemy państwu tutaj jeszcze raz powtórzyć, a potwierdzeniem jej jest zawarta właśnie umowa i podpisane porozumienie” – dodał Ziobro

źródło: nezalezna.pl

PODZIEL SIĘ