Dziury i wypadająca kostka w nawierzchni w przejściu dla pieszych jest niebezpieczna. Czy prezydent Sutryk pomoże?

Prezydent Jacek Sutryk pytany o infrastrukturę pieszą i drogową przekazuje dobre wiadomości o oddaniu kolejnych ścieżek rowerowych, chodników, nowych tras pieszo-rowerowych czy postępie robót przy budowie trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór.

Informacje publikuje w mediach społecznościowych i na swojej stronie www.sutryk.pl – to dobry przykład na bezpośrednią komunikację z mieszkańcami i z takiej możliwości niektórzy korzystają. Ci, co nie mają możliwości piszą lub dzwonią do biura prezydenta. Dopiero po rozmowie z naszą redakcją jeden z mieszkańców interweniujący w sprawie naprawy przejścia pomiędzy torami tramwajowymi na przystanku Powstańców Śląskich/Wielka zorientował się, że swoje uwagi powinien był kierować do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Nas zaintrygowała asertywność prezydenckich urzędników.

Rozmowa była wysłuchana – w czasie wakacji – i do dzisiaj nic się nie zadziało, skarżył się nasz czytelnik. Jeśli mu wierzyć, interwencja miała być przekazana do osoby odpowiedzialnej.

Mieszkam niedaleko Sky Tower i codziennie obserwuję jakie problemy mają osoby starsze i matki z dziećmi w wózkach, że nie wspomnę o niewidomych i niedowidzących. To jest bardzo ruchliwe skrzyżowanie i podwójne przystanki po obu stronach. Dziury i wypadająca kostka w nawierzchni w przejściu dla pieszych jest niebezpieczna. Wiem, że nie tylko ja zgłaszałem problem, ale nikt nas nie słucha.

Mimo, iż sprawa nie dotyczy bezpośrednio pana prezydenta, liczymy, że mimo kwarantanny dopilnuje, by jeszcze przed zimą naprawić uszkodzone przejście. Tym bardziej, że polityka miasta chce ruch kołowy zminimalizować na korzyść transportu publicznego. Nie da się, gdy zwykłe przejście grozi wypadkiem.

Zgodnie z deklaracją prezydenta, którą umieścił na swojej oficjalnej stronie – „stawiamy na bezpieczeństwo i wygodę pieszych” a szczególnie: zbudowanie brakujących chodników, kontynuacja prac infrastrukturalnych zmierzająca do poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach i uwaga: „dzięki planowanym remontom ulic odnowimy 61 tysięcy metrów kwadratowych chodników i ścieżek osiedlowych. Każda z takich inwestycji będzie projektowana z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami” – prosimy o niezwłoczne podjęcie działań u odpowiednich służb.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ