Ambasada RP w USA odpowiada na skandaliczny reportaż CNN o LGBT w Polsce

ped.jpg
zdjęcie ilustracyjne

Ambasada RP w USA zareagowała na reportaż CNN o „dyskryminowaniu i szykanowaniu środowisk LGBT” w Polsce. Na Twitterze opublikowała list.

„Nie przynależysz tutaj. W polskich ‚strefach wolnych od LGBT’ samo istnienie to już akt buntu” to tytuł reportażu, jakie CNN opublikowała na swojej stronie internetowej. W materiale zebrano rozmowy z osobami związanymi ze środowiskiem LGBT w Polsce. Mówiły one dziennikarzom, że nie czują się bezpiecznie w swoim kraju:

– Homofobiczna retoryka jest głoszona przez państwo i w kościołach, a wrogość na ulicach aż kipi – czytamy w reportażu, który ukazał się 15 października.

Do treści odniosła się Ambasada RP w USA, która w poniedziałek na Twitterze placówki dyplomatycznej opublikowała list. Zapewniono w nim, że wszystkie osoby w kraju, w tym członkowie społeczności LGBT, mają pełne prawo do ochrony przed nienawiścią, przemocą i dyskryminacją

„Polski rząd jest zobowiązany do przestrzegania zapisanych w Konstytucji RP praw wszystkich swoich obywateli, w tym równości wobec prawa i niebycia dyskryminowanym” – czytamy w piśmie. „Wszystkie osoby w Polsce, w tym członkowie społeczności LGBT, mają prawo do pełnej ochrony przed nienawiścią, przemocą i dyskryminacją” – dodano.

Jak podkreśla polska ambasada w liście do CNN „ustawodawstwo RP gwarantuje równość i godność osobom LGBT we wszystkich obszarach życia, co jest zgodne z międzynarodowymi standardami ochrony praw człowieka”.

Źródło: dorzeczy.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ