6.7 C
Wrocław
Prof. Grochmalski w Republice: wiele wskazuje na to, że Covid jest projektem...

Prof. Grochmalski w Republice: wiele wskazuje na to, że Covid jest projektem chińskim

– Nie ulega wątpliwości, że odnotowywane wypadki Covidu w Chinach to śladowe ilości i to daje bardzo dużo do myślenia. Patrząc na skalę tej drugiej fali, widzimy, że wielkim wygranym tego procesu jawią się obecnie Chiny – powiedział w programie „W punkt” Katarzyny Gójskiej prof. Piotr Grochmalski, politolog, wykładowca, publicysta.

W programie Piotr Grochmalski z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej zwracał uwagę na zastanawiającą koincydencją: wirus z Wuhan zalał cały świat, rozmontowując gospodarki i społeczeństwa Europy i obu Ameryk, tymczasem w Chinach sytuacja epidemiologiczna jest opanowana, a ekonomia dynamicznie rośnie. – Nie mamy pewności, czy COVID nie jest w jakimś stopniu projektem chińskim – podkreślił gość „W punkt”.

Nie ulega wątpliwości, że odnotowywane wypadki Covidu w Chinach to śladowe ilości i to daje bardzo dużo do myślenia. Patrząc na skalę tej drugiej fali, widzimy, że wielkim wygranym tego procesu jawią się obecnie Chiny. Chińczycy doskonale wykorzystują tę sytuację, chińska gospodarka zaczyna być bardzo ekspansywna, natomiast dla Zachodu to jedno z największych wyzwań cywilizacyjnych, z jakimi miał do czynienia

– zauważył prof. Grochmalski.

Całą sytuacja z Covidem wpisuje się w ich strategię polityczną: rozbroić przeciwnika, zanim dojdzie do starcia. Od wyniku tego, co się stanie, jak zachowają się nasze elity, zależy nasza przyszłość nie na rok, na dwa, ale na dziesięciolecia

– zaznaczył politolog.

Wspomniał też o tym, że w pracach naukowych powstających w chińskich uczelniach wojskowych kwestia wykorzystania broni biologicznej zajmuje bardzo istotne miejsce.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ