Lekarz :”To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna”

 Włożyli mnóstwo serca, by uratować Darka Gnatowskiego. Trafił do nas w bardzo ciężkim stanie, właściwie kilka godzin po przyjęciu do szpitala niestety zmarł – mówi o Dariuszu Gnatowskim Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

We wtorek media obiegła przykra informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego. Aktor znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich” zmarł w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Gnatowski miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Z nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu” wynika, że aktor miał wykonane testy na obecność koronawirusa, a ich wynik był pozytywny. – Nie wiadomo jednak, czy koronawirus był przyczyną śmierci – wskazał tabloid.

– To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna.

O ostatnich chwilach życia aktora w rozmowie z „SE” opowiedział Marcin Mikos, zastępca dyrektora krakowskiego szpitala. – Trafił do nas w bardzo ciężkim stanie, właściwie kilka godzin po przyjęciu do szpitala zmarł. To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna, ogromny wysiłek lekarzy i pielęgniarek, którym bardzo dziękuję, bo włożyli mnóstwo serca, mnóstwo energii, by uratować Darka Gnatowskiego, niestety nie skończyło się to optymistycznie i Darka żegnamy – powiedział lekarz.

Mikos podkreślił, że każda osoba, nawet publiczna, ma prawo do pewnej sfery prywatności, więc nie chciałby wchodzić w szczegóły. – Mogę powiedzieć tylko, że trafił z bardzo ciężką niewydolnością oddechową, z potężnym obrzękiem i to był naprawdę bardzo ciężki stan i mimo naszego wysiłku nie udało się go uratować – dodał.

Zawsze w pamięci Arnold Boczek

Dariusz Gnatowski ogólnopolską popularność zyskał pod koniec lat 90. dzięki roli Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich”, emitowanym na antenie telewizji Polsat. Zagrał w wielu znanych produkcjach, takich jak: „Ekstradycja”, „13 posterunek”, „Ogniem i Mieczem”, „Graczykowie”, „Na dobre i na złe” czy „Kasia i Tomek”.

W latach 2015-2020 był reżyserem i odtwórcą głównej roli w spektaklu „Słodki drań”, który przedstawia problematykę życia z cukrzycą. Był też współautorem książki „Dieta bez wyrzeczeń” promującej zdrowy styl życia.

Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat. Zostawił żonę i córkę.

Źródło: Materiały prasowe/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ