Marta Lempart grozi sędziom TK? Hej fanatycy, myślicie, że zakazaliście w Polsce aborcji? Będziecie przegrywać i kończyć jak szczury

Nie pogodzimy się z tym, co się dzieje! Dzisiaj wydarzyło się barbarzyństwo, tak zwolennicy aborcji na życzenie przedstawiają swoje stanowisko w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o powszechnie przeprowadzanej eugenice.

W czwartek TK, orzekł o aborcji, co znaczy, że teraz jest pełna ochrona życia poczętego. Jeśli lekarze stwierdzą duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją. Sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres tej sprawie złożyli zdania odrębne.

W czwartek pod siedzibą PIS we Wrocławiu zebrali się zwolennicy aborcji na czele z aktywistami promującymi złagodzenie ustawy o ochronie życia poczętego. Uważają, że stało się źle, bo ustawa jest barbarzyńska dla kobiet, natomiast dla zabijanych dzieci w łonie matek, już nie!

Jako osoba z macicą, jestem przerażona tym co się dzieje i nie mam zamiaru na to pozwolić, mówiła jedna z młodych kobiet.

W czasie epidemii nie powinno uchwalać się „takich barbarzyńskich ustaw”, krzyczała aktywistka ze Strajku Kobiet.

Torturuje się kobiety. To dzisiejsze prawo, które zostało uchwalone przez TK przyjęliśy tak naprawdę przesłanka embriopatologiczna. (…) Wierzę, że ten mur w końcu runie. Nie możemy robić pogrzebu. Nie możemy przestać walczyć o prawa kobiet. Być może to jest początkiem rewolucji. Aborcja była, jest i będzie. To, co się dzisiaj wydarzyło, sprawi tylko, że kobiety z mniej zasobnym portfelem nie będą mogły korzystać z zabiegu. To znowu oznacza dzieci w beczkach.

Z kolei Marta Lepart liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zagroziła konsekwencjami dla wszystkich, ktorzy przyczynili się do „piekła kobiet, będziecie przegrywać i kończyć jak szczury”.

Hej fanatycy, myślicie, że zakazaliście w Polsce aborcji? To bardzo ciekawe, możecie sobie oświadczenie pani Przyłębskiej wydrukować i wsadzić w buty, to będziecie wyżsi. A my znajdziemy lekarzy i lekarki, którzy powiedzą wam to samo: żebyście się bujali. I będą przeprowadzać legalne aborcje. A my zrobimy wszystko, żeby jak najbardziej dostępne w Polsce były inicjatywy takie, jak Aborcja Bez Granic. Zrobimy wszystko, żeby nikt nie płakał, nie palił świeczek, nie urządzał żałoby. (…) Idziemy z wami do sądów, wszystkich po kolei. I będziecie przegrywać i kończyć jak szczury.

Na dzisiaj zapowiedziano kolejny protest „aż do skutku”. – Pseudotrybunał zgotował piekło kobiet. Władza chce nas zmuszać do rodzenia. Weź parasolkę, stań z nami i wyraź sprzeciw. Rewolucja jest kobietą!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ