9.5 C
Wrocław
Dewastują kościoły. Katarzyna Gójska: Ludzie, którzy uważają, że aborcja jest złem mają...

Dewastują kościoły. Katarzyna Gójska: Ludzie, którzy uważają, że aborcja jest złem mają się bać

Foto Dariusz Matecki
Od momentu wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenie dotyczącego tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej, w całej Polsce odbywają się protesty uliczne. Dochodzi do aktów wandalizmu. Przeciwnicy wyroku TK dewastują kościoły. – Ta agresja ma być bardziej powszechna, ludzie wierzący mają się bać, ludzie, którzy uważają, że aborcja jest złem mają się bać – mówiła na antenie TVP Info Katarzyna Gójska, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wyrok TK wywołał protesty w wielu miastach w Polsce.

Pikietujący co jakiś czas wznosili hasła: „Solidarność naszą bronią”, „Hańba” oraz „Sędziowie budują piekło kobiet”. Uczestnicy protestu rozwinęli też czarny baner ze słowem: „Wyp…!”.

Przeciwnicy wyroku TK dewastują kościoły. Na zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych widać, zdewastowane fasady budynków.

Na fasadzie kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie pojawiły się
Napisy „piekło kobiet”, „moje ciało ≠ twoja religia” pojawiły się na fasadzie kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Warszawie

Sprawę dewastacji i wulgarnych protestów komentowała na antenie TVP Info Katarzyna Gójska.

To jest atak na innych ludzi, którzy zdaniem tych, którzy te ataki organizują i do nich zachęcają i je później przeprowadzają, rozumiem, że jest to próba daleko idącej cenzury, wprost linczowania ludzi za poglądy. Te ataki odbywają się w kościele, bo ci politycy i członkowie organizacji lewicowych przypuszczają, że większość osób biorących udział w nabożeństwach, w mszach świętych to są osoby, które uważają, że ludzi nie można zabijać na żadnym etapie życia. Życie jest święte od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Stosują wobec niech agresję – to jest rzecz zupełnie niepojęta. To już kolejny krok, na drodze eskalacji napięć społecznych

– powiedziała radaktor Gójska.

Przypomniała, osobę Michała Szutowicza pseudonim „Margot”.

To mężczyzna, który posługuje się imieniem kobiecym, który napadał i zdaje się, że nadal napada na obrońców życia. Napadał na nich, dlatego, że oni śmieli publicznie wyrażać swoje zdanie, próbowali pokazywać czym jest zabieg aborcji. Teraz mamy do czynienia z kolejnym krokiem. Ta agresja ma być bardziej powszechna, ludzie wierzący mają się bać, ludzie, którzy uważają, że aborcja jest złem mają się bać

– mówiła Katarzyna Gójska.

Osiem gwiazdek, oznaczających wulgarne „Je*ać PiS”, pojawiły się dziś nie tylko na pomniku Ronalda Reagana w Warszawie, ale także w Poznaniu – na pomniku 15 Pułk Ułanów Poznańskich.

„Poznań, pomnik 15 Pułku Ułanów… Samiec twój wróg! Sekcja specjalna zawsze lojalna” – napisał, umieszczając zdjęcie zdewastowanego pomnika, autor fotografii Tomasz Lipiński.

Akt wandalizmu to prawdopodobnie dzieło feministek walczących z zakazem zabijania upośledzonych dzieci nienarodzonych.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ