Margot niecenzuralnie do Trzaskowskiego: Nie ty też masz wyp…..

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski brał udział w protestach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającemu niezgodność dopuszczalności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą.

„Trzaskowski, ty też masz wypier****ć. Ten protest jest spowodowany tym, że przez lata waszych neoliberalnych rządów broniliście zastanego „kompromisu” aborcyjnego. Prawa Kobiet to nie jest wasza kampania reklamowa ch**e” – napisano na profilu „Stop bzdurom” na Twitterze. Jej założycielem jest aktywista LGBT Michał Sz. ps. „Margot”.

– Nie ma zgody na to piekło, które PiS szykuje kobietom. Niestety ta władza zachowuje się w sposób niewiarygodnie cyniczny, w środku epidemii prowokuje nas do tego, by protestować – mówił prezydent stolicy na nagraniu opublikowanym na swoim koncie na Facebooku.

Podkreślił, że jest na proteście jako prezydent Warszawy, sprawdza, czy wszystko przebiega w bezpieczny sposób i apeluje do zgromadzonych, żeby zachowywać się zgodnie ze wszystkimi środkami ostrożności. Nie ustosunkował się do obowiązującego zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób.

– Widziałem tłumy wkurzonych, zdeterminowanych ludzi – dodał Trzaskowski twierdząc, że „solidaryzuje się ze wszystkimi Polkami”.

Protesty trwają od czasu orzeczenia, jaki przedstawił Trybunał Konstytucyjny na temat aborcji eugenicznej. Wywołało to falę demonstracji w całej Polsce.

Źródło: tvp.info, Twitter/ telewizjarepubpublika.pl

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ