3 C
Wrocław
Gorąco na obradach Sejmu! Marszałek Terlecki wezwał na salę Straż Marszałkowską

Gorąco na obradach Sejmu! Marszałek Terlecki wezwał na salę Straż Marszałkowską

Zgłaszam wniosek o przerwę i włączenie do porządku obrad dwóch ustaw Lewicy. Jedna ustawa – ratunkowa, według której nie można karać lekarzy i kobiet za przerywanie ciąży; druga to liberalizacja prawa aborcyjnego – mówiła dziś w Sejmie poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Po jej wystąpieniu, na mównicę weszły partyjne koleżanki z zaciśniętymi pięściami i plakatami z hasłami: „wyrok na kobiety” czy „legalna aborcja”.

Sejm po godz. 10 rozpoczął zaplanowane na dwa dni posiedzenie; posłowie wysłuchają informacji minister rodziny nt. programu wsparcia dla rodzin i skutków wyroku TK ws. tzw. aborcji eugenicznej. Sejm ma też rozpatrzeć wniosek KO o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MS Zbigniewa Ziobry.

Niedługo po rozpoczęciu posiedzenia, na mównicę weszła poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

– Zgłaszam wniosek o przerwę i włączenie do porządku obrad dwóch ustaw Lewicy. Jedna ustawa – ratunkowa, według której nie można karać lekarzy i kobiet za przerywanie ciąży; druga to liberalizacja prawa aborcyjnego

– mówiła polityk.

Po tym na mównicę weszły pozostałe posłanki Lewicy. Z gestem zaciśniętej pięści, w drugiej ręce trzymały plakaty z hasłami, m.in. „wyrok na kobiety” czy „legalna aborcja”.

 

Źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ