Wrocław: Narodowcy obronili Katedrę

katedra.jpg

Uczniowie i studenci wieczorem włączyli się w do blokady miasta. Zapowiadany strajk rowerowy, Masa Krytyczna wyruszył z Placu Wolności, miał za zadanie rozpocząć i zakończyć protest. Jednocześnie na ulice wyjechały „błyskawice na ulice” a „jogging wkurwionych” miał dobiec na ul. Karkonoską, pod obiekt RTV. 

Anarchiści o godz. 18.00 zorganizowali blokady w sześciu różnych punktach miastach. Jedna z nich dotarła na plac Solidarności pod siedzibę PISu. Tam protestujący skandowali swoje hasła, okrążyli cały budynek i wrócili w stronę Rynku i pl. Wolności. Mieli platformy z nagłośnieniem, urządzili techno-blokadę.

Anarchiści najczęściej skandowali „je-ć PIS i wyp-ać”. Zapewniali, że blokada Wrocławia będzie trwać nieustannie. Tym razem nie usiłowali wejść na teren Ostrowa Tumskiego. W wielu miejscach odpalano petardy. Policja nie przeszkadzała.

Tłum lewackiej młodzieży sprzeciwia się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Mówią: nie dla piekła kobiet! Na ulicach ciągle jest komunikacyjny chaos, codziennie większy. Policja nie panuje nad motocyklistami i kierowcami aut, którzy łamią przepisy o ruchu drogowym. Ulice były zablokowane w dwóch kierunkach, nawet wtedy, gdy tłum wściekłych kobiet zmalał o 2/3. Komunikacja miejska nie działała do godz. 22.00.

Z przeprowadzonych rozmów wynika, że tłum w „spontanicznym spacerze” miał przejść pod Pałac Arcybiskupi ale czekała tam na nich kontrfmanifestacja – jak określono narodowców – i zrezygnowali. Wtedy też wszystkie marsze zaczęły się łączyć w jeden.

Feministki piszą w mediach społecznościowych, że zostały przegonione przez młodych ludzi ubranych w czarne dresy, którzy mieli przy sobie kamienie brukowe. Mieli je pobić i puścić w ich kierunku gaz łzawiący.

Masa Krytyczna Wrocław wytłumaczyła skąd wziął się pomysł na wsparcie Strajku Kobiet.

Dostajemy dużo zapytań odnośnie do dzisiejszej masy. Nie jesteśmy jej organizatorem – my skupiamy się głównie na sprawach rowerowych.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ