Komendant Straży Marszałkowskiej: zakaz wstępu do Sejmu dla Lempart

Twitter/J. Scheuring-Wielgus
We wtorek senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Klich udostępnił skan pisma Straży Marszałkowskiej z zakazem wstępu do Sejmu dla Marty Lempart. Dołączono do niego uzasadnienie, a także informację o braku możliwości udziału w pracach Senatu. Zakaz ma obowiązywać szefową Strajku Kobiet do 23 listopada przyszłego roku.

„Ale się boją!! Jednej kobiety, Marty Lempart. Dlatego zakazują jej wstępu do Sejmu i udziału w pracach Senatu” – dodał Kich we wpisie na Twitterze.

Z pisma zamieszczonego przez senatora KO wynika, że Straż Marszałkowska zawiesiła Marcie Lempart prawo wstępu na tereny i do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu oraz wjazdu na te tereny na okres od dnia 24 listopada 2020 r. do 23 listopada 2021 r.

„Uzasadniając powyższe wyjaśniam, iż w dniu 30 października 2020 r. o godz. 15.45 wraz z grupą osób uczestniczyła Pani w wyłamaniu metalowej bramy i wdarła się w okolicę garaży znajdujących się na terenie będącym w zarządzie Kancelarii Sejmu. Pani działanie spowodowało zagrożenie bezpieczeństwa budynków Sejmu i Senatu oraz osób tam przebywających i stanowiło naruszenie porządku na terenie pozostającym w zarządzie Kancelarii Sejmu” – czytamy w piśmie podpisanym przez Komendanta Straży Marszałkowskiej nadkom. Michała Sadonia.

30 października miał miejsce jeden z protestów organizowanych przez Strajk Kobiet po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w sprawie aborcji. 22 października TK za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej, który dopuszcza przerwanie ciąży z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

Orzeczenie TK wciąż nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Müller tłumaczył, że w tej sprawie rządzący czekają na uzasadnienie październikowego wyroku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ