Poseł Soin: ARiMR na Dolnym Śląsku odkupiła ponad 330 tys. chryzantem

Tegoroczne święto zmarłych nieoczekiwanie dla nas wszystkich nie mogło wyglądać tak jak do tej pory. Rząd wprowadził zakaz odwiedzania cmentarzy w dniach 31 października do 2 listopada. Sprzedawcy kwiatów zmartwieni o sprzedaż swojego towaru, nie zostali jednak pozostawieni sami sobie. To dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji oraz kół gospodyń wiejskich mógł zostać z powodzeniem przeprowadzony proces odkupienia niesprzedanych chryzantem i przekazania im organizacjom pozarządowym oraz samorządom. Dziś chcę zaprezentować dane dotyczącego tego istotnego w tym czasie wydarzenia dla regionu Dolnego Śląska.

Do Biur Powiatowych podległych Dolnośląskiemu Oddziałowi Regionalnemu ARiMR wpłynęło 317 wniosków o przyznanie pomocy. We wnioskach zgłoszono łącznie konieczność odkupienia 203 230 szt. chryzantem doniczkowych oraz 131 690 szt. chryzantem ciętych. Stawki pomocy wynosiły 20 zł za chryzantemę doniczkową oraz 3 zł za sztukę chryzantemy ciętej. Natomiast aż 601 zgłoszeń zamiaru odbioru chryzantem w ilości 160 300 szt. chryzantem doniczkowych oraz 58 069 szt. chryzantem ciętych zostało zgłoszonych przez samorządy oraz organizacje pozarządowe, które udekorowały kwiatami miejsca pamięci oraz inne skwery publiczne np. na Święto 11 listopada.

To wydarzenie to dowód na to, że nasz rząd działa skutecznie, szybko i nie pozostawia nikogo w potrzebie w tym trudnym czasie pandemii. Absolutnie zdawaliśmy sobie sprawę, że konsekwencje związane z wprowadzonymi na święto zmarłych obostrzeniami nie mogą zostać przeniesione na przedsiębiorców. Stąd premier Morawiecki zarządził sprawne przeprowadzenie tej akcji, która uchroniła wielu naszych rodaków przed kryzysem finansowym.

Jestem również niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy z własnej woli wsparli sprzedawców chryzantem i odkupili niesprzedane kwiaty. Ta ogólnopolska akcja była widoczna nie tylko w ogrodach i balkonach prywatnych domów, które mijaliśmy, ale przede wszystkim w sieci. Wiem, że było Was wielu i dziś mówię: DZIĘKUJĘ!

Stale i niezmiennie proszę o stosowanie zasady DDM, tj. dystans, dezynfekcja i maseczka. Chrońmy siebie i naszych bliskich! Wirus ustępuje, lecz to jeszcze nie czas na tryumfy zwycięstwa.

Agnieszka Soin
Poseł na Sejm RP

źródło:soinagnieszka.com/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ